Telefon: 0531 326 32 26    E-Posta: vetdilarakaraca@gmail.com

Hizmetlerimiz

Kısırlaştırma Operasyonu - Karaca Veteriner Bostanlı

Kısırlaştırma Operasyonu

Evcil hayvanınızın uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olun. Kedinizi veya köpeğinizi kısırlaştırmaya karar vermek, bazı evcil hayvan sahipleri için zor bir karar olabilir. Evcil hayvanınızın ameliyat olması düşüncesi korkutucu görünse de, kısırlaştırmanın güvenli ve genellikle hızlı olan, yaygın ameliyatlar olduğuna sizi temin etmek için buradayız. Evcil hayvanımı neden kısırlaştırmalıyım? Kısırlaştırma, evcil hayvanların uzun ve sağlıklı yaşam sürmesine yardımcı olur. Evcil hayvanların gençken sterilize edilmesi, belirli enfeksiyon ve kanser geliştirme olasılıklarını azaltır.

Pyometra adı verilen pahalı ve potansiyel olarak yaşamı tehdit eden rahim enfeksiyonlarına yakalanma durumu, evcil hayvanınız kısırlaştırılırsa %100 önlenir. Vücudun diğer bölgelerine yayılabilen kanserli meme tümörleri. Dişi evcil hayvanınızı ilk döngüsünden önce kısırlaştırırsanız, tümör geliştirme olasılığını önemli ölçüde azaltırsınız. Testis kanseri ve prostatın kötü huylu veya iyi huylu şişmesine yol açabilen enfeksiyonlar önlenir. Saldırganlık, bölgesel işaretleme ve dolaşım gibi istenmeyen davranış sorunlarının önüne geçilir.

Bir evcil hayvan kısırlaştırıldığında ne olur?
Evcil hayvanlar kısırlaştırma işlemleri için genel anestezi altına alınır.
Her iki prosedür de belirli üreme organlarını çıkarmak için kullanılan küçük kesikler yoluyla gerçekleştirilir. Bir kısırlaştırma işleminden sonra, kesi dikişlerle kapatılır ve hasta sizinle birlikte eve dönmeye hazır olana kadar bir iyileşme koğuşunda dinlenir! Ameliyattan sonra, evcil hayvanınızın dikişlerini birkaç gün çiğnemesini önlemek için tasarlanmış yakalık takması gerekebilir. Ameliyattan sonra uykulu veya halsiz görünmeleri muhtemeldir ve ameliyat bölgesini çevreleyen kızarıklık, şişme veya biraz kan fark edebilirsiniz. Bu normal. Ameliyattan sonra evcil hayvanınızın sağlığı veya davranışı hakkında endişeleniyorsanız, bunu bildirmek için veterinerinizi arayın.

Evcil hayvanınızın kısırlaştırılmasıyla ilgili sorularınız varsa veya bir randevu ayarlamak istiyorsanız, 0531 326 32 26 numaralı telefondan bizi arayın.


Aktif Ziyaretçi 1
Dün Tekil 23
Bugün Tekil 34
Toplam Tekil 15955
IP 100.28.132.102